Baleary na wakacje

Wyspy, informacje…

Playa d'en Bossa, Ibiza, Spain
Warto wiedzieć

Plaże Balearów

Baleary to w zależności od wyboru wspaniała zabawa do białego rana w licznych dyskotekach i klubach lub też relaks na miękkim piasku oblewanym kryształowo czystą wodą. Tutejsze plaże bowiem potrafią zachwycić. Najpiękniejsze z nich można spotkać na maleńkiej Formenterze. Piasek jest tu drobny, czysty i nie trzeba obawiać się tłumów, bowiem plaże nie są zbyt popularne, a dostęp do niech jest nieco utrudniony.

Najpopularniejsze plaże Balearów

Formentera

Najsłynniejsze plaże na Formenterze to Platja de Illetes, którą można odnaleźć w Es Trocadors, aż 7-kilometrowa Platja de Migjorn czy Platja de Llevant. Formenterę bardzo lubią naturyści, a to ze względu na piękno, ciszę i jej małą popularność. Im dalej na północ, tym więcej osób kochających wolność i preferujących opalanie się bez okrycia.

Majorka

Jedną z najpiękniejszych plaż na całych Balearach można także odnaleźć na Majorce, a mowa tu o słynnej Es Trenc ulokowanej na południowym brzegu wyspy. Plaża ta ma około dwóch kilometrów, posiada śliczny kwarcowy i jasny piasek oraz wyjątkową scenerię. Choć turyści zaglądają tu często nie trzeba obawiać się tłoku, bowiem miejsce to jest w stanie pomieścić naprawdę wiele osób. Piękną plażą na Majorce jest także Cala en Turqueta, która czaruje skałami wznoszącymi się pośrodku i dającymi przyjemny cień w naprawdę gorące dni.

Ibiza

Na Ibizie prócz klubów i dyskotek również można odnaleźć wyjątkowo piękne plaże. Najlepsze z nich ulokowane są na południowo-wschodnim wybrzeżu pomiędzy Cala Sant Vincent a Santa Eularia des Riu. Najdłuższą plażą zaś jest Playa d’en Bossa.

To oczywiście tylko niektóre z propozycji niezwykłych zakątków na Balearach. Plaże bowiem są tutaj naprawdę zjawiskowe, na każdej z wysp – czyste, piękne i zazwyczaj spokojne. Dodatkowym plusem jest idealna pogoda oraz ciepła morska toń, co w zestawie daje naprawdę udane i przyjemne wakacje.