Baleary na wakacje

Wyspy, informacje…

Samolotem na wakacje
Warto wiedzieć

Jak dotrzeć na Baleary?

Planując urlop na Balearach warto dokładnie zaplanować swoją podróż. Jednym z ważniejszych elementów przygotowań do wyprawy jest wybór odpowiedniego środka transportu. W przypadku wyprawy na jedną z wysp będzie to samolot lub prom. Od sprawnej organizacji przygotowań zależy czy wczasy okażą się przyjemnością, dlatego przed podjęciem niezbędnych działań warto zapoznać się z kilkoma informacjami.

Baleary – najlepsze sposoby dotarcia do wysp

Spośród wszystkich wysp, wchodzących w skład archipelagu Balearów, trzy największe: Minorka, Majorka oraz Ibiza posiadają porty lotnicze. Osoby, pragnące spędzić swój urlop na malowniczej i nieco spokojniejszej od swoich sióstr Formenterze, mogą się dostać na wyspę jedynie na pokładzie promu, kursującego z Ibizy oraz miejscowości Denia na Costa Blanca w Hiszpanii. Na wyspę można dotrzeć na jednym z promów przewoźnika „Balearia” (www.balearia.com/wps/portal/balearia).

Osoby planujące swój urlop na Majorce mogą dostać się na wyspę m.in. z Warszawy, Krakowa, Gdańska, Katowic, Poznania i Wrocławia. Najtańszą opcją podróży na lotnisko w Palma de Mallorca jest wykupienie połączenia realizowanego przez linię Ryanair.

Turyści marzący o wypoczynku na Minorce lub Ibizie muszą się zaś liczyć z koniecznością przesiadki lub nawet dwóch przesiadek, gdyż żadne lotnisko w Polsce nie oferuje bezpośrednich połączeń z tymi wyspami. Na Minorkę dotrzeć można m.in. liniami: Vueling, Air Berlin, Iberia lub British Airways. Podróże z jedną przesiadką w przypadku linii Vueling bądź Iberia mają miejsce w Barcelonie. Czas połączenia w przypadku podróży z jedną przesiadką wynosi zazwyczaj od 4 do 6 godzin, zaś loty z dwoma przesiadkami trwają na ogół od kilkunastu do 24 godzin. Loty na Ibizę oferują wszystkie większe lotniska w Polsce, a ich ceny plasują się w granicach od ok. 700 do 2000 zł.

Podróż promem na wyspy

Oprócz opcji podróży samolotem na wybraną wyspę istnieje także możliwość dopłynięcia do niej promem, wyruszającym z Hiszpanii. Wspomniany wcześniej przewoźnik „Balearia” zapewnia wyprawę promami również na Majorkę, Minorkę i Ibizę. Statki zmierzające w kierunku Majorki (do Palma de Mallorca) oraz Ibizy wypływają z Barcelony, Walencji oraz Deni. Promy gwarantujące zaś połączenia z Minorką (do miejscowości Ciutadella) wyruszają jedynie z Barcelony.