Baleary na wakacje

Wyspy, informacje…

Aktywne wakacje w Balearach
Warto wiedzieć

Dla aktywnych

Baleary to pełen skarbów archipelag wysp, które znajdują się na Morzu Śródziemnym i należy do Hiszpanii. To przede wszystkim Majorka, Minorka, Formentera oraz Ibiza. Największa jest Majorka, która pełna jest gór, dolin oraz piaszczystych plaż. Równie piękna jest Minorka, ze śladami starożytnej cywilizacji, czy malutka Formentera – z niezapomnianymi widokami. Oczywiście nie można zapomnieć o dzikiej Ibizie, która ma dwie twarze – turystyczną i tą zarezerwowaną dla bardziej wnikliwych.

Co czeka na Balearach, czyli rozrywka i rekreacja

Na Balearach nie sposób się nudzić. Mnóstwo tu możliwości do aktywnego spędzania czasu. Na miłośników jazdy konnej czekają szkółki jeździeckie, są też centra gokartowe, pola golfowe i o wiele więcej, co sprawia, że pobyt na Majorce czy Ibizie może się okazać naprawdę niezapomnianym doznaniem.

Na każdej z wysp można także uprawiać liczne sporty wodne. Nurkowanie wśród skarp czy przejrzystej i błękitnej tafli wody to niezwykła przyjemność. Popularne jest też wędkarstwo czy fishing, czyli łowienie ryb na wynajętych łodziach. Warto również spróbować windsurfingu, bowiem wiatry, chociażby na Ibizie, sprzyjają tej aktywności, czy wybrać się jachtem w celu zwiedzania poszczególnych wysp.

Wspaniałym pomysłem jest także zobaczenie Balearów jeżdżąc na rowerze. To bardzo popularne na wyspach, można tu także spotkać trenujące corocznie międzynarodowe zespoły. Rowery często można wynająć, co dodatkowo ułatwia taką formę rekreacji. Równie cudowną rozrywką mogą okazać się wędrówki. Na Ibizie często organizowane są wydarzenia skupiające różne osoby pragnące zwiedzić wyspę spacerując w grupie i poznając poszczególne szlaki.

Niezależnie od tego którą z wysp wybierzesz na swoje wymarzone wakacje, żadna cię ie rozczaruje pod względem atrakcji i rozrywek. Oprócz aktywności bowiem mnóstwo tu klubów, restauracji oraz cyklicznych wydarzeń skupiających ludzi z całego świata. Wystarczy jedynie popytać lub zapisać się na poszczególne grupy na portalach społecznościowych. Baleary to wyspy jedyne w swoim rodzaju, na których czas naprawdę płynie inaczej.